Rinoest Klinik   Op. Dr. Coşkun Şanverdi

Ultherapy Nasıl Uygulanır?

Ultherapy (ultrasonik ameliyatsız yüz-boyun germe) Nasıl Uygulanır?


“Görüntüleme Ultrasonu”, cildin 4.50 – 5.00 milimetre derinliğindeki kas dokusuna etki eden, cilde hasar vermeyen bir ultrason cihazıdır. İşlem sırasında “Transducer Başlık”, uygulama yapılacak olan bölgedeki cilde dokundurularak cilt ve cilt-altı dokular görüntülenir. Görüntüleme Ultrasonu sayesinde tamamen görerek işlem yapılmaktadır. Sistem, teknik olarak kısaca “gör ve uygula”, “görerek uygula” prensibi ile tasarlanmıştır.

Uygulama Başlığı ile, cildin 4.50 , 3.00 ve 1,50 milimetre derinliğine odaklanan Termal Isı Uygulaması, cildin onarma mekanizmasını harekete geçirerek doğal onarım yapı taşları olan “kolajen” üretimini harekete geçirmektedir.Açıklamak gerekirse 4,50 milimetrelik uygulama kas tabakasına tekabül eder,kas tabakasının sıkışmasından dolayı cilt toplanmış olur.3.00 milimetrelik uygulamada cildin kolejen üreten yoğun tabakasına tekabül eder bu bölgeye yapılan uygulama cildi sıkılaştırırken kolejen üretimini tetikler .1,50 milimetrelik uygulama ise cildin en üst tabakasına etki ederek ciltte ütüleme etkisi yapar.

Açıklamadan da anlaşılacağı gibi; Ultherapy uygulamasının esasında, cilde herhangi bir kimyasal enjeksiyonu ve zararlı ışınlarla uygulama yapılması söz konusu olmayıp, prensip olarak ses dalgaları kullanılarak cildin “doğal” onarım mekanizması olan kolajen üretimi tetiklenmektedir. Uygulama yapılan bölgelerde, diğer farklı sistemlerde rastlanabilen yanık, morarma ve benzeri yan etkiler oluşmadığı için kişi günlük hayatına herhangi bir kısıtlama olmadan, rahatsızlık duymadan devam edebilmektedir.


 

ultra therapy
ultherapy fiyatları
ultherapy merkezleri
ulthera
ultratherapy
ultra terapi
ulthera fiyatları
ultrasonik yüz gençleştirme
ulthera yapan yerler
ultherapy yüz germe
ultherapy boyun germe
ultrasonik yüz germe
ulthera türkiye
Ultherapy Türkiye
ulthera türkiye