Rinoest Klinik   Op. Dr. Coşkun Şanverdi

Ultherapy Nedir?

Ultherapy (ultrasonik ameliyatsız yüz-boyun germe ) Nedir?


Ultherapy® Sistemi, ultrasound teknolojisinin görüntüleme özelliğini kullanarak cildin derinlerindeki tabakalarına ulaşarak ciltte 'germe' etkisi yaratan USA- FDA onaylı , 'ameliyata' alternatif yepyeni bir teknolojidir.

FDA, Amerika Sağlık Bakanlığı bünyesinde bulunan ve 1862 temelleri atılmış bir kuruluştur. FDA nın açılımı (U.S. Food and Drug Administration) Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi dir. Gıda ve ilaç başta olmak üzere medikal gereçler, biomedikal aletler, kozmetik ürünler, radyasyon yayan gerçekler gibi ürünlerden sorumludur. 10 bine yakın çalışanıyla ürünleri denetler ve onay verir.

Ultherapy uygulaması ile hastanın yüzünde; cerrahi bir işlem yapılmadan, iğne-lazer ya da benzeri bir ışık kullanmadan, 4.50 – 5.00 milimetre derinlikteki dokulara “ses dalgaları” ile ulaşılmak sureti ile, ilgili bölgedeki kolejen üretimi tetiklenmektedir.

Ultherapy sisteminde, ses dalgaları sadece cilde gitmekle kalmamakta aynı zamanda ancak estetik ameliyatlar sırasında ulaşılabilen cildin derinlerindeki tabakalarının da görüntülenmesini ve o tabakalara ulaşılmasını mümkün kılmaktadır. Sistemde cilt, nazikçe ısıtılarak, kesme vb. yapılmadan, lifting ve sıkılaşma etkisi meydana getirilmektedir. Ultheraphy'nin görünen etkileri olan sıkılaşma ve toparlamanın yanı sıra cildin yeni kolajen üretmesi tetiklenerek ciltte oluşan 'iyileşme' halinin daha uzun süreli olması sağlanmaktadır.

Ultherapy, zamanın ve yerçekiminin ciltte meydana getirdiği olumsuz etkilere karşı koyarak cildin gerginleşmesine, sıkılaşıp toparlanmasına yardımcı olmaktadır. Yerçekiminin ciltte yarattığı ilk olumsuz etki kaşlarda ki 'düşme' ve buna bağlı olarak gözlerde ki 'küçülme' dir. Ultherapy sürecinin ardından kaşlar yukarı doğru kalkar, gözkapağında ki deri fazlası gerilerek yukarı doğru gider.

Ultherapy uygulaması ile gevşemiş dokunun toparlanması, gergin bir görünüme ulaşılması hedeflenir.


 

ultra therapy
ultherapy fiyatları
ultherapy merkezleri
ulthera
ultratherapy
ultra terapi
ulthera fiyatları
ultrasonik yüz gençleştirme
ulthera yapan yerler
ultherapy yüz germe
ultherapy boyun germe
ultrasonik yüz germe
ulthera türkiye
Ultherapy Türkiye
ulthera türkiye